Start seizoen 2020-21 en Corona

Het voetbalseizoen gaat weer van start. Er mag weer door alle leden getraind en gevoetbald worden. En het clubhuis mag weer open. Daar zijn we met ons allen enorm blij om. Maar het coronavirus is nog niet weg. De basisregel voor iedereen van 18 jaar en ouder: buiten het veld blijven we op anderhalve meter van elkaar.

Voor trainen/voetballen geldt het volgende:

 • Voetballers wassen hun handen voor en na de training of wedstrijd (thuis of op de club).
 • We bieden de mogelijkheid om jouw handen te desinfecteren. Voor de tribune staan twee jerrycans.
 • Voetballers geven elkaar geen hand.
 • Scheidrechters en voetballers (en begeleiders) geven elkaar geen hand (elleboog is goed alternatief).
 • Voor en na de training en wedstrijd handhaven spelers, begeleiders en (assistent)scheidsrechters anderhalve meter.
 • Jeugdtrainers houden anderhalve meter ten opzichte van de spelers in acht. NOC/NSF zegt: Gebruik hier het gezonde verstand.
 • Douchen mag, maar op anderhalve meter. Maak hier binnen het team afspraken over. Waar mogelijk is het toegestaan om gebruik te maken van meerdere kleedkamers.

Voor ouders geldt:

 • Ouders en toeschouwers mogen weer langs de lijn staan. Maar ze houden langs de lijn, op de tribune en op het terras anderhalve meter afstand.

In het clubhuis gelden de volgende regels:

 • Handen desinfecteren bij binnenkomst.
 • Boven de achttien: op anderhalve meter blijven.
 • Onder de achttien: op anderhalve meter blijven van iedereen die 18 is of ouder.
 • Alleen betalen via de pin. Geef elkaar de ruimte bij het pinapparaat.
 • Als je het clubhuis verlaat, ga dan meteen naar huis, blijf niet napraten op de parkeerplaats (geeft veel geluidsoverlast voor de buren).

In beide materiaalhokken staan desinfectans. Trainers en leiders zijn verantwoordelijk voor het gebruik. De eerste trainer/leider zet twee jerrycans voor de tribune neer, zodat iedereen zijn handen kan desinfecteren (die dat wil). Ook degenen die van andere velden gebruikt maakt. De laatste trainer/leider bergt de jerrycans weer op.

Belangrijk: Het handhaven van de anderhalve meter is voor onze vereniging een absolute noodzaak. We merken de laatste tijd dat deze eis in Nederland niet altijd even strikt wordt nageleefd. Het bestuur vraagt iedereen om mee te werken. En ook om anderen, denk aan jouw teamgenoten en vrienden, aan te spreken. Bestuursleden zijn geen BOA’s. Maar we kunnen wel BOA’s op bezoek krijgen. Het bestuur wil niet in de situatie komen dat we een boete moeten betalen of dat we ons clubhuis moeten sluiten. Als dat laatste nodig is, dan zullen we niet aarzelen om het te doen. Niet vanwege de eventuele boete, maar vanwege de gezondheid van onze leden.

Alleen samen kunnen we het doen.

Namens het bestuur, Paul van Gurp